Dla większości osób garaż pełni przede wszystkim funkcję przechowalni dla samochodu, motocykla, czy roweru. Okazuje się, że można znaleźć wiele innych zastosowań, w szczególności w przypadku garaży blaszanych. Obecnie wraca się do nich i coraz więcej osób decyduje się na wstawienie takiego garażu do swojego ogrodu.

Przede wszystkim, przemawiają za tym koszty i minimum formalności. Nie ma konieczności uzyskiwania tak wielu różnych zgód i jeżdżenia po mieście z dokumentami. Poza tym, taki garaż można postawić bardzo szybko. Wystarczy uzgodnić przez telefon jego dokładną specyfikację i już po kilku dniach można się cieszyć własnym garażem obok domu. Firmy, które zajmują się stawianiem takich garaży działają bardzo profesjonalnie i montują praktycznie gotową konstrukcję. Obecnie istnieje również możliwość samodzielnego zaprojektowania garażu i dostosowania go do własnych potrzeb. ZAKŁAD USŁUGOWY – ŚLUSARSKI Henryk Majda wykonuje takie projekty na czas. Kontakt do firmy +48 693 029 453

Projekt garażu blaszanego

Kiedy wiemy już, do jakich celów wykorzystywany będzie garaż, należy wskazać firmie:

  • jego dokładne wymiary,
  • rodzaj bramy wjazdowej,
  • ilość drzwi,
  • ilość okien,
  • rodzaj dachu,
  • rodzaj wybranej przez siebie blachy.

Dzięki temu, garaż wcale nie musi służyć do trzymania w nim pojazdu. Bardzo często wykorzystuje się obecnie takie blaszaki przydomowe jako składziki na narzędzia, warsztaty, pracownie artystyczne, czy po prostu siłownie. Tworzą one doskonałe warunki, ponieważ chronią przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Taki garaż można oczywiście ogrzewać i czuć się w nim, jak w domu.

Jak jeszcze wykorzystywane są garaże blaszane?

bardzo często ich właściciele otwierają w nich niewielką działalność, na przykład biuro,
w miastach garaże blaszane pełnią niekiedy funkcję sklepów i kiosków,
można je spotkać jako profesjonalne stoiska na straganach,
w niektórych firmach, na przykład produkcyjnych, takie blaszaki pełnią funkcję szatni dla pracowników.

Garaże blaszane są po prostu niezwykle uniwersalne, ponieważ klient sam decyduje o tym,
jaka będzie ich wielkość i wysokość. Dzięki temu, że można tam doprowadzić kanalizację i prąd, można właściwie w takim miejscu zamieszkać. Warto dobrze zastanowić się nad tym, czy planujemy okna oraz dodatkowe wejście do garażu. Naturalnie, z czasem istnieje możliwość jego modyfikacji, powiększenia oraz podwyższenia. Wiele osób decyduje się ostatecznie na taki krok. Wówczas najlepiej skontaktować się z firmą, która stawiała obiekt po raz pierwszy. Z pewnością najszybciej będzie ona w stanie zmodyfikować garaż i dopasować go do preferencji klienta. Oczywiście, można też zwrócić się do innej firmy, jednakże ona nie będzie posiadała chociażby planów i specyfikacji konkretnego garażu.

Dużą zaletą garaży blaszanych jest to, że można je przenosić. Ich fundamenty nie są bowiem głębokie i bardzo łatwo taki garaż przetransportować do jego nowego miejsca. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania, czy też powiększenia terenu lub jego rozbudowy, nie ma najmniejszego problemu ze stojącym w danym miejscu garażem.

To wspaniała alternatywa dla garaży murowanych, których przecież nie da się przenosić, a ich remont również nie jest tak prostą sprawą. Garaże sprawdzają się w wielu różnych działalnościach. Coraz częściej duże firmy produkcyjne korzystają właśnie z nich, ponieważ jest to mocna i pewna konstrukcja, odporna na wiatr, deszcz i śnieg, a koszty postawienia blaszaka dla firmy są bardzo niskie.

Na rynku funkcjonuje obecnie wiele różnych firm, które zajmują się profesjonalnie stawianiem konstrukcji garażowych z ocynkowanej blachy. Warto porównać w takiej sytuacji ich oferty i wybrać najlepszą z nich. Najlepiej postawić na wysokiej jakości blachę, która zostanie dodatkowo zabezpieczona poprzez fabryczne jej pomalowanie farbą akrylową. Takie rozwiązanie sprawdza się przy każdym zastosowaniu garażu.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki