Poradnik

Blacha na garaż o gęstym trapezie.

Jeśli przejrzeliście już państwo ofertę innych producentów to na pewno zwróciliście uwagę, że nasze garaże blaszane różnią się z zewnątrz od konkurencji min. szerokością trapezu. To nie przypadek i nie względy estetyczne. Taki gęsty trapez to niemal tzykrotnie więcej przetłoczeń na każdym metrze poszycia garażu blaszaka, a co za tym idzie w znacznym stopniu zwiększona sztywność ścian i całej konstrukcji.

Najczęściej stosowanym materiałem do poszycia garaży blaszanych jest blacha ocynkowana – jest to zarazem najtańsze rozwiązanie.  Nieco droższa jest blacha kolorowa – akrylowa zwana fachowo blachą powlekaną – również ona jest ocynkowana jednak z wierzchu nakładana jest jeszcze w hucie warstwa lakieru o kolorze określanym przy pomocy symbolu z palety barw RAL np RAL 8017 to brąz połysk. Takie kolory jednolite występują w dwóch wersjach – tańszej – połysk i nieco droższej – matowej. Od jakiegoś czasu mamy w ofercie również blachy PREMIUM czyli ocynkowane i powlekane jednak nie jednolitym kolorem a wzorem imitującym do złudzenia drewno o strukturze złoty dąb lub orzech. Garaże blaszane wykonane z tyc ostatnich cieszą sie ostatnio największą popularnością. Wszystkie blachy kupujemy w hucie w formie płaskiej – nawinięte na walce i dopiero na miejscu przepuszczamy ją przez maszyny trapezujące i tniemy na arkusze o odpowiedniej długości. Tak ustawiony proces produkcji zapewnia nam pełną kontrolę nad jakością finalnego produktu, a Państwu gwarancję otrzymania wytrzymałego i estetycznego garażu

 

Od ubiegłego roku mamy w naszej ofercie tzy rodzaje blach stosowanych na garaż. Pierwszą z nich jest ta o symbolu T7 czyli przetłaczana w trapez o podstawie 34mm i wysokości 7mm, – to budulec na ściany naszych blaszaków.
Drugi typ blachy T14 stosujemy na dachy tutaj podstawy trapezu to 26mm dolna i 34mm górna a wysokość przetłoczeń to 14 mm. Ostatni najczęściej wybierany w wypadku blach premium to poziomy szeroki panel -czyli blacha o przetłoczeniach co 18 cm  w układzie poziomym – tą stosujemy jedynie do bram uchylnych  typowych wymiarach 3×2.

Zdjęcie po prawej przedstawia klasyczny – nie używany już przez nas sposób usztwniania blachy – przetłoczenia co 8 cm. Pomimo używania grubszych niż obecnie blach ten sposób trapezowania nie gwarantował osiąganej obecnie sztywności arkuszy. Problemem były ośmio centymetrowe przerwy na których blacha często ulegała zgięciom i załamaniom. Na metrowym odcinku wychodziło zaledwie 10 takich trapezów przez co sztywność całości była ograniczona.

 

Po lewej widać przykład obecnie używanych blach na garaż. Przetłoczenia są symetryczne i następują bez przerw jedno po drugim dzięki czemu na odcinku szerokości 1 metra uzyskujemy 30 przetłoczeń co powoduje niebagatelny wzrost sztywności ścian blaszanych.

Call Now ButtonZadzwoń 690 301 426