Każdy właściciel samochodu doskonale wie, jak ważny jest garaż. Również właściciele domów jednorodzinnych, nawet ci, którzy sami nie posiadają samochodu, najczęściej decydują się na to, aby taki garaż postawić. Pełni on bowiem wiele różnych funkcji, a przede wszystkim można w nim przechowywać rzeczy.

Zimą w garażach bardzo często przechowuje się meble ogrodowe, grille, zabawki dla dzieci, baseny i inne akcesoria. Poza tym, każdy gość przyjezdny ma możliwość pozostawienia swojego auta w bezpiecznym miejscu, z dala od szkodliwych czynników zewnętrznych.

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na postawienie garażu blaszanego. Przemawia za tym wiele kwestii:

  • nie potrzeba tylu pozwoleń, co w przypadku garażu murowanego,
  • postawienie garażu jest bardzo szybkie,
  • można go samodzielnie zaprojektować i modyfikować,
  • istnieje możliwość zamówienia garażu online lub telefonicznie,
  • garaż można zawsze przenieść do innej lokalizacji,
  • bardzo ważne jest to, że taki garaż nawet po kilku latach można powiększyć lub podwyższyć.

Ta ostatnia kwestia jest bardzo istotna, ponieważ potrzeby każdej rodziny zmieniają się. Niekiedy garaż zmienia również swoją funkcję. Może przecież stanowić miejsce do pracy, lub przydomową siłownię. W zależności od potrzeb właścicieli, istnieje możliwość jego adaptacji.
Nawet zmiana samochodu może być okazją do tego, aby powiększyć nieco swój garaż i sprawić, że stanie się on bardziej komfortowy i pojemny.

Najlepiej w takiej sytuacji jest skontaktować się telefonicznie z firmą, która pierwotnie zajmowała się postawieniem garażu. Posiada ona bowiem wszystkie jego plany i specyfikację. Taka firma z przyjemnością zajmie się tym, aby powiększyć garaż klienta lub podnieść jego wysokość.

Już na etapie pierwotnego zamawiania, istnieje możliwość wyboru dachu – jedno lub dwuspadowego oraz konkretnej blachy. Poza tym, można też wybrać bramę, jej rodzaj oraz to, czy do garażu będą też prowadziły osobne drzwi wejściowe. Warto zdecydować się przynajmniej na jedno okno, jeżeli garaż ma pełnić funkcję nie tylko przechowalni dla samochodu. Jeżeli jest taka konieczność, takie okno można wstawić również później, bez najmniejszego problemu.

Posiadacze garaży blaszanych mogą też zdecydować się na zwiększenie ich ilości:

To idealne rozwiązanie, jeżeli w domu jest więcej samochodów lub rzeczy do przechowywania. Można zdecydować się na takie, pomiędzy którymi można dowolnie się poruszać, lub na gara że całkowicie osobne. Takie bez problemu można później wynajmować sąsiadom. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie w miastach, gdzie bardzo brakuje miejsc parkingowych i garaży na sprzedaż. Coraz częściej mieszkania kupuje się bez miejsca na samochód, co stanowi spory problem, ponieważ wiele osiedli jest strzeżonych i nie ma możliwości skorzystania z ich parkingów.

Koszty powiększenia garażu nie są duże. Oczywiście, wiele zależy od tego, na czym polegała będzie modyfikacja i jaki będzie jej rozmiar. Na pewno jest to jednak znacznie niższy koszt, niż zakup nowego garażu blaszanego. Można też negocjować cenę, jeżeli zmiany wprowadzane do blaszaka są spore.

Najlepiej wcześniej skontaktować się z firmą, która dany garaż stawiała i dowiedzieć się, jakie są warunki cenowe takiej operacji. Pozwoli to na przygotowanie się do inwestycji. Większość osób powiększa swoje blaszaki na wiosnę, kiedy pogoda jest najlepsza. Można to jednak zrobić o każdej porze roku. Taki remont i modernizacja nie trwają dłużej, niż maksymalnie kilka dni. Warto zdecydować się na taki krok i niewielkim kosztem zwiększyć swój komfort.

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki