Jakie wymiary powinien mieć garaż blaszak na auto osobowe.?

Użytkownicy aut, którzy chcą zakupić garaż blaszak często nie mają sprecyzowanych wymagań odnośnie tego jakie mają być wymiary blaszaka.
Bardzo często pytacie Państwo nie o garaże blaszane 3×5 czy 4×6 ale po prostu o blaszak na osobówkę. W tym miejscu wato zadać sobie pytanie jakie są typowe wymiary takiej „osobówki” – najczęściej będzie to długość ok. 4.7m oraz szerokość mierzona z lusterkami do 2.1m.

Na otwarcie drzwi i swobodne wysiadanie z auta należy jeszcze zostawić do 80 cm. Podsumowując minimalna przestrzeń aby w miarę wygodnie zaparkować i wysiąść z przeciętnego auta to 3m x 5m i taki właśnie wymiar garażu blaszanego przyjmuje się za typowy. Wysokość auta z otwartą klapą bagażnika lub silnika najczęściej nie przekroczy 1.9m,  dlatego też oraz dla wygody użytkowników za typową wysokość światła wjazdu przyjmuje się 2m. Aby uzyskać te 2m wysokości wjazdu do garażu w bramie dwuskrzydłowej, wysokość frontu konstrukcji musi wynosić min. 2.15m. Typowy garaż blaszany 3m x 5m charakteryzuje się też dachem jednospadowym na tył o nachyleniu 5%. Oznacza to tyle, że na każdy metr długości garażu dach będzie obniżał się o 5cm, tak więc tył typowego garażu będzie miał wysokość 1.9m.

Właściciele samochodów większych typu kombi, SUV, terenowe powinni zatem zawsze upewnić się czy typowy garaż blaszak wystarczy do zaparkowania ich maszyn. Jeśli nie, to żaden problem nasza firma wykonuje garaże blaszaki w dowolnych rozmiarach na życzenie klientów. Co więcej poszerzenie garażu oraz wydłużenie o 1 metr traktujemy wciąż jako wymiar standardowy, czego dowodzi niska cena i jednakowo szybki czas realizacji zamówienia na taki powiększony garaż blaszak. Warto jeszcze nadmienić, że jeśli chcą Państwo garaż blaszany podwójny na dwa samochody to podstawowe wymiary takiej konstrukcji to 6m x 5m – czyli zestawienie dwóch typowych blaszaków bokami.
Garaże blaszaki 6×5 standardowo nie mają wewnątrz ścianki działowej, a w zamian montujemy kratownicę biegnąca pod dachem dl wzmocnienia konstrukcji.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki