Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie korzyści przynosi posiadanie garażu. Przede wszystkim, stanowi on ochronę dla samochodu przed kradzieżą, ale również przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Deszcz, śnieg, czy grad mogą mieć bardzo niekorzystne działanie dla karoserii, ale również podwozia pojazdu. Samochody garażowane znacznie lepiej się sprzedają, ponieważ są w niewątpliwie lepszym stanie technicznym.

Murowany garaż to spora inwestycja, na którą nie zawsze można sobie pozwolić. Poza tym budowa wymaga szeregu formalności i trwa kilka tygodni. Taki garaż z pewnością stanowi doskonałe miejsce do przechowywania samochodu, ale jest również doskonałym miejscem do przechowywania innych rzeczy. Jeżeli jednak nie ma możliwości jego zakupu lub postawienia, doskonałym rozwiązaniem jest po prostu garaż blaszany.

Jakie są zalety garaży blaszanych?

 • Przede wszystkim, ich zakup i postawienie to tak duża inwestycja, jak w przypadku garażu murowanego.
  Wymaganych jest mniej formalności.
  Taki garaż można dosłownie zamówić przez telefon. Z konsultantem można ustalić wszystkie szczegóły i zamówić dostarczenie oraz postawienie garażu.
  Najważniejszą kwestią jest jednak to, że garaż może zmienić swoje miejsce położenia. Wyprowadzając się, można zabrać go ze sobą. Używany garaż można również sprzedać.

Większość osób decyduje się na garaże, które są cynkowane ogniowo. Jest to doskonały wybór, z uwagi na trwałość materiału. Z pewnością nawet najcięższa zima nie sprawi, że garaż zacznie rdzewieć, czy się rozpadać. Warto się zdecydować na taką inwestycję, ponieważ blaszak z pewnością przetrwa wiele lat. Będzie też doskonałą ochroną dla każdego samochodu, czy roweru, który będzie w nim przechowywany. Oczywiście garaż można samodzielnie pomalować na wybrany przez siebie kolor lub zamówić jego malowanie.

Jeżeli ktoś decyduje się na garaż już pomalowany, najczęściej fabrycznie maluje się go na wybrany przez klienta kolor. Na pewno jest to znacznie trwalsze rozwiązanie, niż samodzielne malowanie blachy we własnym zakresie. Farba jest oczywiście dodatkowo zabezpieczana.

Garaż drewniany

Obecnie bardzo modne są garaże drewniane. Ich koszt jest jednak spory, a drewno wymaga impregnacji i pielęgnacji co roku. Doskonałym rozwiązaniem są garaże, które malowane są w taki sposób akrylem, że imituje on słoje drewna. Z zewnątrz garaż wygląda tak, jakby wykonany był z bali drewna i robi piękne wrażenie. Z pewnością sprawdzi się na każdym podwórku. Wiele osób stawia takie garaże w celu prowadzenia w nich biura lub innej niewielkiej działalności.

W przypadku większych inwestycji, często stawia się takie garaże blaszane dwustanowiskowe lub nawet szeregowe. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli posiada się więcej pojazdów do przechowywania.

Każdy klient, zamawiając swój garaż, ma możliwość dostosowania go do własnych preferencji, co jest bardzo istotne.

Można więc wybrać:

 • dokładne jego wymiary,
 • rodzaj bramy garażowej,
 • czy mają znajdować się osobne drzwi wejściowe lub okna,
 • rodzaj zastosowanego dachu.

Wszystko to można zrobić przez telefon lub online, bez wychodzenia z domu. Zwykle realizacja projektu trwa kilka tygodni i gotowy garaż stawiany jest na wybranym przez klienta gruncie.

Coraz więcej osób decyduje się na postawienie właśnie garażu blaszanego. Jedną z największych zalet tego rozwiązania, jest możliwość zmiany jego położenia lub po prostu sprzedaży. Jeżeli więc zdecydujemy się na zmianę miejsca zamieszkania lub postawienie murowanego garażu, można bardzo szybko z niego zrezygnować, niewielkim kosztem, a nawet na tym zarobić. Garaże blaszane bardzo często pojawiają się w miastach, ponieważ wiele osób kupuje mieszkania bez dostępu do garażu podziemnego i szukają rozwiązania.

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

  Województwo*:

  Załącz pliki