Firma, która oferuje usługi związane z blaszanymi konstrukcjami montuje garaż blaszany od samych podstaw. Realizacja zamówienia rozpoczyna się, gdy na posesję klienta zostaną przetransportowane elementy konstrukcji blaszanej. Bardzo istotną kwestią związaną z postawieniem przez firmę garażu blaszanego jest przygotowanie przez klienta odpowiedniego miejsca do posadowienia tzw. blaszaka. 

Montaż garażu

Firma rozpocznie montaż wybranego garażu, gdy klient odpowiednio przygotuje podłoże. Klient jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac powinien najpierw pozbyć się warstwy ziemi urodzajnej. Kolejnym krokiem jest wykopanie ziemi, by otrzymać 20 – centymetrowy dół, w którym następnie należy umieścić drewniany szalunek. Nie jest rekomendowane zbrojenie betonu, a także doprowadzanie do wystawienia drutów zbrojeniowych, albo wystawania śrub z danej powierzchni betonu. Doświadczenie pokazuje, że w zdecydowanej większości przypadków nie da się ustalić dla nich właściwego miejsca. Dodatkowym problemem jest fakt, że garaże blaszane nie posiadają odpowiednich otworów, które mogłyby przyjąć tego rodzaju wypustki.

W momencie, gdy szalunek będzie już gotowy należy wsypać do wykonanego dołu właściwą warstwę posypki z gruzu, kamienia lub żwiru. Oczywiście warto zadbać o to, aby kruszywo było gruboziarniste, wtedy nawet woda, która będzie podchodziła pod wylewkę, będzie wstanie się rozprężyć w trakcie zamarzania w czasie zimy, a także nie będzie stanowiła zagrożenia strukturze betonu. Posypka powinna zostać również bardzo starannie ubita. Na samym końcu należy wylać beton, rekomenduje się, aby wystawał on ponad powierzchnię ziemi na kilka centymetrów. Wcześniej powinien być określony na podstawie wysokości szalunku wystającego ponad powierzchnię.

Oczywiście nie wszyscy korzystają z drewnianego szalunku. Należy wtedy wykopać odpowiedni dół na głębokość około 20 cm, a na jego dnie umiejscowić żwir lub kamienie, można również umieścić ich mieszankę. Warstwę powinno się ubić, a następnie wlać beton. Warto pamiętać, aby ścianki otworu ziemnego były właściwie podparte deskami bez względu na to, czy wylewka betonowa jest odpowiednio uzbrojona w drewniany szalunek.

Przygotowanie podłoża

Podłoże, na którym firma będzie stawiała garaż powinno wyglądać następująco:

  • podłoże koniecznie musi być wypoziomowane oraz równe
  • świetnym rozwiązaniem może być wylewka betonowa, która będzie powiększona o około 10-15 centymetrów szerokości i długości ponad wymiary garażu
  • dobrym sposobem do wyprofilowania oraz  utwardzenia podłoża jest wykorzystanie betonowych prefabrykatów, trelinek, płyt lub cegłówek.
  • w pewnych przypadkach wylewkę można zastąpić stopami betonowymi, przynajmniej cztery sztuki na każdy róg podłoża

Jeżeli podłoże będzie właśnie tak przygotowane, firma będzie miała doskonały fundament do postawiania garażu blaszanego. Zdecydowanie nie jest rekomendowane wykonywanie podłoża z kostki brukowej, ponieważ będzie utrudniać przy kotwieniu garażu. Większość firm doradza również klientom jak przygotować podłoże pod wybraną konstrukcję

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki