Ocieplanie garażu blaszanego. Jak wykonać?

Blaszane garaże, są jednymi z najczęściej wybieranych konstrukcji chroniących na rynku. Garaże murowane bądź te wykonane z drewna, są dużo droższą opcją i nie gwarantują przy tym lepszej trwałości konstrukcji. Bardzo często wybierając tego typu zabudowanie, potrzebujemy szybkiego i wytrzymałego schronienia dla pojazdu, bądź miejsca do prac warsztatowych. Jednak w obu przypadkach, kiedy temperatura powietrza zaczyna spadać, a zima zbliża się nieuchronnie, można zadać sobie pytanie – czy garaż dostatecznie chroni w przypadku dużych mrozów?

Garaż blaszany ocieplony czy nieocieplony?

Bardzo często z uwagi na niskie koszty postawienia blaszaka nieocieplonego, decydujemy się na jego kupno. Nie zastanawiamy się wtedy, jak garaż sprawować się będzie w przypadku spadku temperatury na zewnątrz. To prawda, że blaszany garaż skutecznie chroni przed wiatrem, deszczem czy śniegiem, jednak w przypadku wyjątkowych mrozów – już nie do końca. W tym wypadku, jeśli zakup jeszcze się nie dokonał, warto zastanowić się nad zakupem garażu blaszanego, ocieplanego.

Nie jest to wyłącznie fenomen garażów wykonanych z blachy, że bez odpowiedniego ocieplenia, nie stanowią dobrej ochrony przed zimnem. Źle docieplony, murowany dom również będzie wpuszczał do środka chłód, tak samo zachowałoby się drewno. Blaszany garaż daje nam jednak możliwość wykonania ocieplenia taniego i szybkiego. Ze względu na prostotę konstrukcji, garażu wykonanego z blachy ocynkowanej bardzo łatwo się go ociepla. Dobrze dobrana stal wraz z dodatkowym wzmocnieniem w postaci rdzenia styropianowego, stanowić będzie doskonała zaporę przeciwko ujemnej temperaturze. 

Jak prawidłowo docieplić?

Ocieplenie garażu blaszanego można wykonać na dwa sposoby, od zewnątrz i od wewnętrznej strony. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ocieplenia dokonać z dwóch stron, jednak dobrze wykonane z jednej, w zupełności wystarczy. 

Ocieplenie na zewnątrz

W przypadku ocieplenia zewnętrznego, jeśli nie jesteśmy obeznani z technikami jego wykonania, warto zatrudnić do tego fachowców. Garaż trzeba zabezpieczyć styropianem o grubości dostosowanej do stropu dachu. W tym wypadku ocieplenie nie może być grubsze, niż wysunięcie dachu, ponieważ spowoduje to wsiąkanie cieknącej po dachu wody, wprost do zabezpieczenia.

Na odpowiednio dobrany styropian, należy nałożyć odpowiednio klej, siatkę i tynk strukturalny. Problem stanowić może zamontowanie rusztu pod styropian, bez którego samo ocieplenie może okazać się nietrwałe i nie izolując odpowiednio temperatury.

Ocieplenie wewnętrzne

Ocieplane od środka, jest dużo łatwiejszą metodą lecz przy tym mniej trwałą. Do jej wykonania, potrzeba tak naprawdę tylko styropianu, nawet o grubości 3 cm i kleju lub pianki montażowej. Wystarczy przykleić styropian do wewnętrznej strony blachy i gotowe. Zapewniamy garażowi izolację cieplną, za bardzo małe pieniądze. 

Jednak takie rozwiązanie nie gwarantuje trwałości konstrukcji. Po jakimś czasie styropian może zacząć odpadać, tworząc ubytki, które będzie trzeba na bieżąco łatać. Dodatkowo ocieplenie wewnętrzne, nie zapewnia aż tak dobrej ochrony przed zimnem, jak w przypadku zewnętrznej wersji.

Zakup blaszanego garażu

Kwestia ocieplania garażu z blachy jest bardzo indywidualna. Wszystko zależy, czy chodzi nam o szybkie schronienie dla naszego samochodu, czy mamy zamiar spędzać w nim całe popołudnia, na majsterkowaniu. Na pewno warto zastanowić się już przed zakupem blaszanego garażu, do czego i w jakich warunkach będziemy go wykorzystywać. W przypadku spędzania dużej ilości chłodnych dni w środku, warto jeszcze przed zakupem zdecydować się na ocieplany garaż blaszany.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

Symulacja wyceny garażu

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki