Często gdy zbliża się jesień zastanawiamy się czy z naszym poczciwym blaszakiem nie dałoby się coś zrobić, żeby warunki wewnątrz były choć odrobinę przyjemniejsze gdy nastają chłodne dni.

Okazuje się, że każdy blaszak można bez specjalnego wysiłku ocieplić i to na dwa sposoby.

Jeżeli zależy nam  tylko na funkcjonalnej stronie całej operacji (a wymiary garażu nam na to pozwalają) to możemy ocieplić naszego blaszaka od wewnątrz. W tym celu będziemy potrzebować styropian i piankę montażową. Nie ma tu żadnej specjalnej filozofii po prostu kupujemy w sklepie / markecie budowlanym ok 50 m² styropianu (typowy garaż 3m x 5m) cena około 450 pln do tego piankę w ilości zależnej od wydajności podanej na opakowaniu przez producenta. Należy również zwrócić uwagę na zakres temperatur w których pianka będzie wiązać – zwłaszcza jeśli jesteśmy już bardzo spóźnieni z ocieplaniem i na polu mróz.

Jeżeli chcemy trochę poczarować i upiększyć naszego blaszaka możemy ocieplić go z zewnątrz – dokładnie tak samo jak wyżej (brama i dach oczywiście od wewnątrz) używając styropianu klejonego na piance montażowej, na zewnątrz obkładając całość siatką  (koszt siatki 1.6 pln za  m² czyli 27pln). Na siatkę nakładamy tynk, malujemy i …. po takim zabiegu praktycznie nie odróżnicie blaszaka od garażu murowanego.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki