Garaż jedno-, dwu- i wielostanowiskowy – możliwości i zastosowanie

Garaże blaszane jedno-, dwu- i wielostanowiskowe to obiekty wyjątkowo popularne w naszym kraju. Szybkie w montażu i przystępne cenowo, umożliwiają wygodne przechowywanie pojazdów, narzędzi oraz innych niezbędnych w każdym domu i ogrodzie przedmiotów. Jakie są możliwości i zastosowanie garaży wykonanych z blachy?

Możliwości garaży blaszanych

Nowoczesne garaże blaszane są produkowane z wysokiej jakości materiałów, cechujących się wysoką estetyką. Dzięki temu są one funkcjonalną ozdobą każdego terenu, znajdując zastosowanie zarówno na prywatnych, jak i firmowych działkach. Zróżnicowana kolorystyka i budowa ich konstrukcji sprawiają, że można bez trudu dopasować je do budynków już istniejących w danym miejscu, zachowując spójność całej aranżacji. W sprzedaży dostępne są modele zarówno z tradycyjnej blachy, jak i powlekane – akrylowe oraz pokryte powłoką drewnopodobną.

Garaże blaszane cechują się niewielką waga oraz łatwością montażu, co umożliwia ich bezproblemowe ustawienie na wybranym obszarze. Można wyposażyć je w liczne udogodnienia – okna czy antywłamaniowe lub automatyczne drzwi, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo korzystania z tego typu obiektów. Możliwe jest także wykonanie dodatkowego ocieplenia, wentylacji lub ogrzewania, gwarantujących optymalne warunki we wnętrzu przez cały rok.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie blaszanego garażu, warto starannie przemyśleć jego przeznaczenie. Może on bowiem stanowić zarówno miejsce parkingowe, jak i obszar do przechowywania – przekładające się bezpośrednio na jego wielkość i ilość stanowisk. Aby zwiększyć funkcjonalność takich obiektów, można również rozbudować je o wiatę, dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, a nawet niewielki lokal, który po odpowiednim wyposażeniu będzie pełnił funkcję biura lub zaplecza na firmowym składzie budowlanym czy terenie budowy.

Zastosowanie garaży blaszanych

Najpopularniejszym przeznaczeniem garaży blaszanych jest przechowywanie w nich samochodu. Zależnie od ilości posiadanych aut, można zdecydować się na garaż jedno-, dwu- lub wielostanowiskowy, który pomieści wszystkie samochody i inne pojazdy lub akcesoria. Wysokiej jakości garaże zapewniają skuteczną ochronę przed deszczem, wiatrem, mrozem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym, zabezpieczając auta przed rdzewieniem czy zanieczyszczeniem nadwozia.

Garaże blaszane znajdą zastosowanie także w przydomowych ogrodach, stanowiąc dogodne miejsce do przechowywania niezbędnych narzędzi, przedmiotów i maszyn. Skutecznie zastąpią tradycyjne budynki gospodarcze, oferując bezpieczną przestrzeń do trzymania rowerów i wózków, ogrodniczych akcesoriów i urządzeń czy też zapasowego kompletu opon do samochodu.

Osoby zajmujące się majsterkowaniem w blaszanym garażu mogą urządzić wygodny warsztat. Jego metraż zapewni odpowiednią ilość miejsca do ustawienia stołu warsztatowego oraz przechowywania wszelkich narzędzi przydatnych w czasie ręcznych prac. Planując takie przeznaczenie, warto wziąć pod uwagę zakup garażu z oknem. Doświetli ono jego powierzchnię, ułatwiając prowadzenie działań bez konieczności korzystania z elektrycznego światła.

Garaże blaszanebez względu na ich wielkość i ilość stanowisk – są funkcjonalnym i estetycznym obiektem znajdującym zastosowanie na każdym terenie. Dzięki bogatym opcjom kolorystycznym i dodatkowemu wyposażeniu można bez trudu dopasować je do preferencji inwestora. Ich wysoka trwałość sprawia także, że będą one służyć w wybranym celu przez długi czas, oferując cenne dodatkowe miejsce do parkowania, przechowywania przedmiotów lub prowadzenia wybranych prac.

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

Symulacja wyceny garażu

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki