W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie i sprzedaż garaży różnego rodzaju. Wynika to z faktu zmiany naszego mikroklimatu, często występujących ciężkich załamań pogody, w tym opadów gradu czy silnego wiatru. W trosce o bezpieczeństwo naszych pojazdów chcemy postawić na naszej działce garaż, w którym poza naszym samochodem możemy przechowywać inne niezbędne dla niego rzeczy. Jako użytkownicy chcemy wybrać rozwiązanie zarówno trwałe, estetyczne jak i w przystępnej cenie. W tej sytuacji często decydujemy się na postawienie garażu blaszanego. Co musimy wiedzieć przed jego zamówieniem?

Garaż blaszany- czy wymaga pozwolenia na budowę?

Zgodnie z literą prawa, budowa garażu bez względu na wybrany przez nas materiał nie wymaga pozwolenia na budowę, jeżeli powierzchnia stawianego przez nas garażu nie przekracza metrażu 35m2, a stojących na działce o wielkości 500m2 obiektów nie może być więcej niż dwa . Dlatego też wybór gotowego garażu blaszanego posiadającego nawet dwa miejsca parkingowe nie przekraczają tej wartości. Dzięki temu nie musimy martwić się w tym przypadku żadnymi formalnościami.

Garaż blaszany- czy należy zgłaszać jego budowę?

Mimo faktu, że postawienie garażu blaszanego nie wymaga od nas uzyskania pozwolenia na budowę, musimy zgłosić fakt jego budowy do odpowiedniej instytucji. Dotyczy to również naszego garażu, który musimy zgłosić do starosty bądź prezydenta miasta nie później niż 30 dni przed planowanym wykonaniem prac montażowych. Jeżeli nie wniosą oni sprzeciwu, możemy przystąpić do wykonania prac związanych z postawieniem garażu. 

Garaż blaszany i jego rozmiar

Garaże blaszane mają różne dostępne wymiary i rozmiary. Jeżeli zdecydowaliśmy się na postawienie tego typu konstrukcji, warto wiedzieć dokładnie do czego chcemy ją wykorzystać, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli określić jej wymiary. Jeżeli ma być ona garażem na jedno auto, wybierzmy standardowe rozwiązanie, jeśli jednak oczekujemy miejsca dla naszego pojazdu oraz innych potrzebnych nam elementów zdecydowanie powinniśmy powiększyć naszą potrzebną wielkość.

Garaż blaszany- sposób montażu

Przed montażem garażu blaszanego warto odpowiednio przygotować podłoże, na którym ma być on ustawiony. Podłoże to powinno być dobrze utwardzone oraz wypoziomowane, aby nasz garaż stał w pełni stabilnie. Warto także tą powierzchnię odpowiednio wyizolować, aby garaż nie stał bezpośrednio na gruncie. Można w tym celu wykorzystać chociażby płyty betonowe. Jak wygląda montaż takiego garażu? Do podstawy blaszaka montowane są wszystkie potrzebne elementy szkieletu, później montuje się pokrycie ścian oraz dachu. Całość pokryta jest antykorozyjną powłoką, którą możemy dowolnie pomalować. Blaszaki wykonane są z blachy stalowej, aluminiowej, paneli z tworzyw sztucznych w różnych kolorach. 

Garaże blaszane- dla kogo się sprawdzą?

Garaże blaszane to dobry wybór dla wszystkich tych, którzy potrzebują dodatkowego miejsca czy też schronienia dla posiadanego pojazdu i innych rzeczy czy narzędzi, ale nie mają możliwości postawienia murowanego garażu z różnych względów. Szeroka oferta dla garaży blaszanych pozwoli nam odpowiednio dostosować całą konstrukcję do naszych prywatnych oczekiwań i wymagań. Dzięki swojej wysokiej funkcjonalności i korzystnej cenie, garaż blaszany to także dobre miejsce jako schowek na narzędzia i maszyny gospodarcze, czy też własny mały warsztat.  Cechuje je również łatwość montażu oraz lekkość tej konstrukcji, co w niektórych przypadkach może okazać się kluczową kwestią. Warto więc wybrać to rozwiązanie by móc cieszyć się własnym, przydomowym garażem.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki