Czy garaż blaszany to dobry wybór?

Garaże blaszane są tanie i wygodne. W wielu przypadkach będą lepszym wyborem, niż trudniejszy w konfiguracji i droższy wolno stojący garaż murowany, zbudowanie którego wymaga załatwienia wielu formalności i który wcale nie jest bardziej praktyczny. Współczesne garaże z blachy nie przypominają już znanych sprzed lat nieestetycznych blaszaków: ocynkowany i kolorowy metal to ciekawy i wszechstronny materiał, dobrze zaprojektowany blaszany garaż będzie więc także ładny.

Blaszany garaż jest estetyczny

Formy współczesnych garaży blaszanych są bardziej złożone, niż dawniej: dostępne są dziś np. praktyczne i ciekawe garaże tego typu z dachem dwuspadowym. Możliwe jest także stworzenie garażu blaszanego w nietypowej formie na zamówienie. Estetyczne i wygodne są także bramy oraz okna i drzwi, które bez problemu zamontujemy w wielu modelach blaszanych garaży.

Wielość dostępnych rozmiarów sprawia, że garaże blaszane bez problemu umieścimy także w trudnych do zabudowy miejscach, np. na wąskich działkach o nietypowym kształcie. Współczesne blaszane garaże są zróżnicowane, nie są już monotonnymi prostopadłościanami. Istnieje możliwość niemal dowolnej konfiguracji wszystkich wymiarów garażu. Estetyczny garaż blaszany sprawdzi się dobrze nie tylko jako miejsce na samochód, ale także jako warsztat, niewielki magazyn, miejsce do przechowywania rowerów i motocykli, ogrodowy pawilon, czy też drewutnia. Stworzyć można w ten sposób przyjemne i komfortowe miejsce, z którego korzystamy na co dzień.

Nowoczesne garaże blaszane występują w wielu kolorach. Szczególnie efektownie prezentują się blaszane garaże w ciemnych barwach, zwłaszcza w miedziach i brązach: stonowany dobór koloru RAL pozwala uniknąć tak pstrokacizny, jak i surowości niemalowanego metalu. Miedziane, naturalne odcienie doskonale pasują do metalu i stwarzają wrażenie stonowanej szlachetności. Równie ciekawie prezentują się blaszane garaże drewnopodobne, także utrzymane w eleganckich żółciach i brązach. Kolor zastosować można również wewnątrz blaszanego garażu.

Blaszany garaż jest trwały

Garaże z blachy ocynkowanej i powlekanej charakteryzują się dużą trwałością. Z pewnością posłużą przez wiele lat – bez potrzeby malowania i odnawiania. Doskonałą ochronę antykorozyjną zapewnia podwójna ochrona blachy: warstwa ocynku i warstwa lakieru. Ocynkowanie chroni garaż przed pojawieniem się rdzy nawet przez kilkadziesiąt lat.

Także dobrze zaprojektowana konstrukcja nowoczesnego garażu blaszanego chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi i przed działaniem nawet najsilniejszych wiatrów. Stabilność garażu zwiększa znacznie wykonanie wylewki betonowej i kotwienie. Już sama konstrukcja garażu blaszanego sprawia jednak, że jest on bardzo trwały – wzmacniają go np. belki, kratownice i profile zamknięte. Wzmocnienia te zwiększają także bezpieczeństwo garażu, chroniąc go przed osobami trzecimi.

Blaszany garaż jest praktyczny

Ze względu na lekkość i łatwość montażu, garaże blaszane można przemieszczać – przed rozpoczęciem prac montażowych zaleca się jednak wykonanie wylewki betonowej, która zwiększy ich stabilność. W przypadku obiektów mniejszych niż 35 m2, nie ma potrzeby starania się o pozwolenie na budowę garażu ani załatwiania jakichkolwiek innych formalności.

Szczególną zaletą blaszanych garaży jest różnorodność dostępnych wymiarów, co umożliwia wygodne parkowanie. Garaże w domach jednorodzinnych są niestety często zbyt małe, a podjazdy do nich są strome i niewygodne. Zakup taniego, praktycznego garażu blaszanego umożliwi nam wygospodarowanie w domu dodatkowego pomieszczenia lub znalezienie miejsca na drugi samochód. Szczególnie wygodny i korzystny cenowo będzie garaż dwustanowiskowy (podwójny). 

Konfigurowalność współczesnych garaży blaszanych sprawia, że są one niezwykle wygodne w użytkowaniu. W dowolnym miejscu garażu umieścić możemy dodatkowe okna i drzwi. Brama garażowa montowana może być tak po środku, jak i przy krawędziach garażu, przy czym możliwe sposoby otwierania bram są dowolne. Istnieje także możliwość stworzenia w garażu blaszanym dodatkowego miejsca na przechowywanie przedmiotów. Niskie koszty materiałów i wykonania, prostota montażu i łatwość konfiguracji stwarzają możliwość wykonania dużego blaszanego garażu, w którym można wygodnie się przemieszczać, wygodnie parkować i wygodnie magazynować rzeczy.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

Symulacja wyceny garażu

 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki