Garaż blaszany to miejsce, które przydaje się przy każdym gospodarstwie domowym. Bez znaczenia, czy jest to wynajmowany szeregowy garaż na osiedlu mieszkaniowym, czy też konstrukcja postawiona przy domu jednorodzinnym, lub na działce rekreacyjnej – zawsze jest to miejsce, które stanowi schronienie dla przechowywanych tam sprzętów. Garaż blaszany, jak sama nazwa wskazuje może służyć do garażowania samochodu. Jednak powszechnie wiadomo, że to zastosowanie niekoniecznie jest na pierwszym miejscu względem innych.

Co to jest garaż blaszany i dlaczego warto go mieć?

Garaż blaszany, potocznie zwany „Blaszakiem” to obiekt oparty na solidnej konstrukcji stalowej, o nowoczesnym wyglądzie, wykonany z blachy w kolorze wskazanym przez klienta i wykończony według jego wytycznych, z dachem jedno lub dwuspadowym. Jest lekki, więc łatwo o przywiezienie rozmontowanej konstrukcji. Z tego samego powodu bez problemu odbywa się demontaż, przy konieczności zawiezienia garażu np. na inny plac budowy. Nie wymaga fundamentów, a jedynie zakotwiczenia konstrukcji w przygotowanym wcześniej podłożu. Ogromną zaletą garażu blaszanego wykonanego na wymiar jest jego dokładne dopasowanie do powierzchni, na której ma stać. Zdarza się, gdy chcąc zagospodarować obejście domu, z jednej strony do dyspozycji pozostał fragment nawierzchni, która jest za wąska na standardowy garaż, ale również jest zdecydowanie dłuższa, niż jego wymiary. Wówczas należy zamówić garaż blaszany na wymiar według własnego projektu.

Co pomieści garaż blaszany na wymiar?

Najczęściej używa się określenia „garaż blaszany, jednak jego zastosowanie jest dużo szersze. Korzystając z technologii analogicznej do produkcji garaży, można przygotować różnego rodzaju magazyny i pomieszczenia gospodarcze o najróżniejszych wymiarach. Niewielkie często są stawiane na działkach rekreacyjnych i w małych przydomowych ogrodach. Służą najczęściej do przechowywania narzędzi, kosiarek, a także rowerów, czy mebli ogrodowych. Magazyny o największych gabarytach mogą pomieścić nawet duże maszyny rolnicze, sprzęty i pojazdy. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż w ofercie wraz z konstrukcją garażu dostępne są również bramy garażowe, które w zależności od projektu konstrukcji mogą być otwierane i zamykane na kilka sposobów. Garaż blaszany na wymiar to swoboda wyboru zarówno jego wielkości, koloru, a także rodzaju bramy oraz dachu.

Jaki jest koszt postawienia garażu blaszanego?

Wybierając konstrukcję blaszaną większość uwagi poświęca się dokładnemu wymiarowaniu obiektu oraz doborowi elementów dodatkowych jak zamki, czy drzwi. Budżet nie musi być wysoki, ponieważ postawienie garażu z blachy jest zdecydowanie tańsze niż w przypadku wersji murowanej. Dlatego też nie wymusza kompromisu między dysponowanym budżetem, a wielkością garażu. Cena blachy jest stosunkowo niska, zatem szacunkowe postawienie konstrukcji garażu o standardowych wymiarach zmieści się w kwocie między 2 a 4 tysiące złotych.

Garaż blaszany na wymiar, czy murowany – która wersja wygrywa?

Zarówno garaż blaszany, jak i murowany za zadanie mają chronić samochód, lub inne przechowywane w nim przedmioty przed opadami, mrozem, a także brudem i kurzem. Obie konstrukcje wywiązują się z nich, jednak warto zastanowić się nad punktami, które przechylają szale na rzecz konstrukcji blaszanych: – garaż blaszany jest tańszy niż murowany ze względu na rodzaj użytego do budowy materiału – w przypadku garażu blaszanego nie trzeba pozwolenia na budowę – skraca czas oczekiwania na zakończenie realizacji – postawienie garażu blaszanego trwa zaledwie kilka godzin – szybki montaż i demontaż w razie konieczności przewiezienia garażu w inną lokalizację – dowolność w doborze koloru i stylizacji, w tym również imitującej drewnogaraże blaszane są lżejsze od murowanych, zatem nie wymagają wylewania fundamentów, a jedynie zakotwiczenia w podłożu.

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

Symulacja wyceny garażu

 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki