Gdy chce się wybudować garaż, to często stoi się przed dylematem czy ma być on murowany czy tez może blaszany. Każda z tych możliwości ma swoje wady i zalety, dlatego każdy musi podjąć taką decyzje sam. Tym bardziej, że obecne oferty garaży blaszanych powodują, że nie stoją one od razu na straconej pozycji w stosunku do tych cegły.

Cena i inne zalety garażu blaszanego

Jedna z ważnych zalet garażu blaszanego jest jego cena, ponieważ jego postawienie jest znacznie tańsze od wybudowania murowanego. Koszt dobrego blaszaka to dziś około kilku tysięcy złotych. Garaż murowany będzie droższy kilka razy. Postawienie garażu blaszanego jest również dużo prostsze i szybsze niż murowanego. Gdy na przykład kupiliśmy okazyjnie jakieś auto i szybko chce się mieć dla niego zabezpieczenie, to trzeba wybrać blaszka.

Zwykle są one obecnie oferowane także jako kompletne rozwiązania. Firma go jeszcze nam postawi i od razu wiemy, ile to wszystko będzie kosztowało, Nic nas nie zaskoczy, a w przypadku garażu murowanego, bywa czasami z tym różnie.

Garaż blaszany to również wygoda dla „inwestora”. Nie wiąże się on ze stworzeniem całego placu budowy, gromadzeniem materiałów budowlanych. Unika się bałaganu i obecności przez wiele dni ekipy, która to wykonuje. Decyzja o zbudowaniu garażu blaszanego, daje również możliwość jego zdemontowania po jakimś czasie i postawienia w nowym miejscu. To ważne na przykład dla tych, którzy nie mają jeszcze zaplanowanego całego zagospodarowania posesji.

Co ma do zaoferowania garaż murowany?

Jakie są natomiast najważniejsze zalety garażu murowanego? Na pewno będzie on zwykle bardziej estetyczny niż blaszany. Cechuje go również większą uniwersalność, ponieważ nie musi jedynie służyć do parkowania tam samochodu. Można go tak zaprojektować, aby urządzić tam również mały warsztat zaprojektować półki i regały, czy na przykład poszerzyć go o miejsce na stół do bilarda lub niewielką siłownię. Będzie w nim też na pewno lepsza termoregulacja niż w blaszaku. Poza tym łatwiej doprowadzić tam ogrzewanie, co daje większy komfort korzystania z niego nawet przy bardzo ujemnych temperaturach. Auto będzie rano bez problemu odpalało, a wymiana wycieraczek lub żarówki będzie bardziej przyjemna niż w garażu blaszanym, w którym o takie warunki trochę trudniej.

Garaż murowany jest w opinii wielu również bardziej trwały i mniej narażony na niekorzystne czynniki zewnętrze, choćby te związane z pogodą.

Nowoczesna izolacja pomoże w termoregulacji

Właściwe tylko ta ostatnia zaleta garażu murowanego jest do końca prawdziwa. W przypadku pozostałych jest tylko trochę racji. Można dziś mieć na swojej posesji blaszaka, który nie będzie latem nagrzewał się do 40 stopni, a zimą będzie tam tak samo chłodno, jak na zewnątrz.

Pozwalają na to współczesne zaawansowane technologie izolacyjne, które w dużej części zniwelują te problemy. Po ich zastosowaniu garaż blaszany będzie się wolniej nagrzewał i dłużej trzymał ciepło w zimie. Zmniejszą one też wilgotność w pomieszczeniu. Poza tym taka izolacja może pomóc w dodatkowym doświetleniu garażu, ponieważ można ją pokryć nawierzchnią odbijającą światło. Wycisza ona również hałasy.

Nie każdy blaszak musi być brzydki

Nie do końca też zgodne z dzisiejszymi rozwiązaniami są też opinie, że każdy blaszak musi być brzydki. Oczywiście te najtańsze i najprostsze z blachy ocynkowanej nie należą do najładniejszych, ale można wybrać konstrukcje akrylowe lub wykonane z blachy drewnopodobnej. Istnieje naprawdę duży wybór wersji garaży blaszanych, ich kolorów i stylów wykończenia.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

Symulacja wyceny garażu

 

0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )

    Województwo*:

    Załącz pliki