Garaż blaszany, pomimo swojej prostoty w budowie wymaga odpowiednich wzmocnień, aby cała konstrukcja stała stabilnie, bez względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne lub ułożenie terenu. Podstawowym aspektem jest płaskie podłoże, na jakim stawiamy garaż. Warto zrobić betonową wylewkę dla pewności, że nasz garaż będzie stał prawidłowy. Solidny fundament jest podstawą konstrukcji całego budynku. Ponadto, pojazdy bądź rzeczy, które będą znajdowały się w garażu powinny znajdować się na płaskim podłożu. Nierówne podłoże może znacznie przeszkadzać lub uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie bramy – drzwi mogą nie zamykać się w pełni. Zamiast wylewki betonowej, można również użyć równomiernie rozłożonych po rogach płyt chodnikowych, ponieważ wzmocnią one stabilne położenie naszego garażu.

Jak dobrze wykonać wzmocnienie garażu blaszanego?

Podstawą jest wybranie odpowiedniego miejsca na postawienie garażu. W miejscach bardzo wilgotnych lub na niestabilnych glebach (np. gliny). Może to negatywnie wpływać na całą stabilność konstrukcji. Gdy wybierzemy złe miejsce do postawienia blaszanego garażu, może okazać się, że garaż może powoli zapadać się w ziemi bądź wejście do niego będzie znacząco utrudnione. Brama garażowa może przestać się otwierać, co uczyni garaż bezużytecznym. Wybór odpowiedniego miejsca jest bardzo ważny, ponieważ zły wybór może zaprzepaścić cały sens istnienia garażu.

Kolejnym obowiązkowym punktem podczas stawiania garażu jest zakotwiczenie go do solidnego podłoża, o którym pisałem wyżej. Dzięki temu garaż jest stale przytwierdzony do podłoża, co chroni go przed ewentualnym zdmuchnięciem przez silne podmuchy wiatru. Garaż zazwyczaj montuje się za pomocą specjalnych śrub (kotew) do wcześniej przygotowanego podłoża, dzięki czemu garaż stabilnie stoi na powierzchni.

W celu wzmocnienia garażów blaszanych można je również pokryć blachą ze specjalnymi właściwościami. Jednym z jej rodzajów jest blacha ocynkowana ogniowo. Dzięki temu garaż ma lekką konstrukcję, jednocześnie będąc niezwykle odpornym na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Dzięki temu takie garaże są w stanie bardzo długo spełniać swoją funkcję, będąc jednocześnie w najlepszej możliwej kondycji. Kolejnym atutem takich garaży jest to, że są one bardzo łatwe w montażu i transporcie.

Jeżeli chodzi o większe garaże blaszane, odpowiednim dla niego wzmocnieniem jest kratownica. Zapewnia ona solidną konstrukcję danego garażu, przypominającą konstrukcję domu. Można również zastosować blaszane ścianki działowe, będące solidnym oparciem dla dachu blaszaka. Można również odpowiednio skonstruować dach, czyniąc go jednospadowym lub dwuspadowym, dzięki czemu cała konstrukcja może zostać solidnie wzmocniona. Wszystko zależy od tego, jaki garaż chcemy postawić.

Kolejnym typem garażów, które są bardzo odporne na warunki zewnętrzne są garaże z blachy akrylowej. Dzięki temu, garaże są niezwykle odporne na korozję i potrafią idealnie wpasować się w otoczenie. Mogą być stawiane w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można je personalizować według swoich potrzeb.

Często w celu wzmocnienia garażu stosuje się poprzeczki lub kątowniki zimno-gięte. W narożnikach stosowane są kątowniki, aby konstrukcja trzymała się ze sobą w nienaruszonym stanie. Do montażu potrzebnych elementów garażu stosuje się nity, będące odpowiedzią na wymagania naszego klimatu. Są one najmniejszym elementem, który wpływa na wytrzymałość garażu. Niektóre firmy pozwalają spersonalizować nawet takie szczegóły, dzięki czemu możemy mieć jak największy wpływ na wzmocnienia naszego garażu.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki