Coraz częściej w miastach można spotkać garaże blaszane, zamiast murowanych – powodów tego stanu rzeczy jest bardzo wiele. Przede wszystkim, wiele osób kupuje mieszkania bez garażu i szuka rozwiązania, gdzie mogłyby przechowywać pojazd, ale również inne rzeczy. Takie garaże są bardzo często stawiane również pod wynajem na dużych miejskich osiedlach. Koszt ich postawienia nie jest wysoki, a za wynajem można uzyskać nawet około dwustu złotych w miesiącu. Przy kilku takich garażach, koszty postawienia ich bardzo szybko się zwracają. Okazuje się jednak, że takie blaszane garaże są stawianie obecnie nie tylko w celu trzymania w nich samochodu lub innego pojazdu.

Jakie są pozostałe zastosowania tak zwanych blaszaków?

Wielu posiadaczy domków jednorodzinnych decyduje się na postawienie takiego garażu, który pełni funkcję składzika na meble ogrodowe i różnego rodzaju sprzęty.
Dla niektórych taki garaż zastępuje po prostu piwnicę i przechowują w nim różne rzeczy. Garaż wspaniale izoluje od złych warunków pogodowych i stanowi dobre zabezpieczenie.
Niekiedy garaże pełnią funkcję ochronną i zakrywającą kubły śmietnikowe. Same nie stanowią one z pewnością ozdoby terenu, a dzięki schowaniu nie trzeba martwić się o to, że na przykład wiatr przewróci kosz na śmieci i jego zawartość rozsypie się.

Działalność w garażu

Nietypowym zastosowaniem dla takich garaży jest również wykorzystanie ich w zupełnie innym celu. Coraz częściej takie garaże stanowią bowiem niewielkie biura lub miejsca prowadzenia różnej działalności.

Wynika to przede wszystkim z tego, że garaże są solidne i doskonale chronią przed pogodą. Poza tym, można je skutecznie ogrzewać i wyposażać. Obecnie istnieje możliwość zaprojektowania takiego garażu według własnego zamysłu. Oznacza to w praktyce, że garaż może mieć dodatkowe drzwi wejściowe i okna, a także inne udogodnienia.
W ten sposób można znaleźć miejsce do pracy znacznie niższym kosztem, niż na przykład wynajmując biuro w bloku, czy innym budynku.

Blaszany garaż to konstrukcja bardzo uniwersalna i to od jego właściciela zależy to, w jaki sposób zostanie wykorzystany. Osoby prywatne przeznaczają niekiedy takie blaszaki na warsztat i miejsce do przechowywania narzędzi. W garażu można wykonywać wiele prac i nie trzeba tego robić na zewnątrz. Innym zastosowaniem jest na przykład przydomowa siłownia i miejsce do ćwiczeń, gdzie można spędzać miło czas przez cały rok.

Przemysłowe wykorzystanie garaży

Coraz częściej na zakup garażu blaszanego decydują się osoby, które prowadzą jakąś działalność. Może on na przykład pełnić funkcję wygodnej szatni dla pracowników. Stanowi barierę przed wejściem do budynku. Poza tym, w miastach spotyka się też sklepiki i kioski, które powstają właśnie w takich garażach. Jest to znacznie lepsze schronienie niż zwykły stół z daszkiem. Można więc w znaczący sposób podnieść komfort i wygodę podczas każdej pracy.

To, w jaki sposób zostanie wykorzystany blaszany garaż zależy jedynie od jego właściciela.
Konstrukcja takiego garażu jest bardzo uniwersalna, a co ciekawe – można ją modyfikować i zmieniać wielokrotnie. Najlepiej oczywiście skorzystać przy tym z profesjonalnych usług firmy, która po raz pierwszy zajmowała się postawieniem takiego garażu.

W zależności od tego, jaką funkcję będzie pełnił blaszak, może on różnie wyglądać. Niektórym wystarcza zwykły garaż ocynkowany ogniowo. Inni zaś preferują, jeżeli garaż ma wybrany przez nich kolor, na przykład taki, który dominuje w kolorystyce firmy lub domu. Najlepiej zamówić w takiej sytuacji garaż pomalowany fabrycznie, ponieważ samodzielne malowanie jest dość kłopotliwe i zajmuje sporo czasu, a nigdy nie będzie tak solidne. Istnieje również możliwość pomalowania garażu w taki sposób, że wygląda on, jakby był pokryty z zewnątrz drewnem.

 

Kalkulator wycen indywidualnego garażu blaszanego

Skonfiguruj swój własny garaż blaszany dopasowany do własnych potrzeb. Kalkulator jest darmowy i niezobowiązujący. Jeśli interesuje Cie zamówienie, po wypełnieniu kalkulatora możesz złożyć zamówienie, które zostanie przez nas zrealizowane. 

0
0
0
0
0
Cena końcowa ( kwota brutto )  zł

    Województwo*:

    Załącz pliki