Blacha na garaż o gęstym trapezie.

Jeśli przejrzeliście już państwo ofertę innych producentów to na pewno zwróciliście uwagę, że nasze garaże blaszane różnią się z zewnątrz od konkurencji min. szerokością trapezu. To nie przypadek i nie względy estetyczne. Taki gęsty trapez to niemal tzykrotnie więcej przetłoczeń na każdym metrze poszycia garażu blaszaka, a co za tym idzie w znacznym stopniu zwiększona sztywność ścian i całej konstrukcji.

Najczęściej stosowanym materiałem do poszycia garaży blaszanych jest blacha ocynkowana - jest to zarazem najtańsze rozwiązanie.  Nieco droższa jest blacha kolorowa - akrylowa zwana fachowo blachą powlekaną - również ona jest ocynkowana jednak z wierzchu nakładana jest jeszcze w hucie warstwa lakieru o kolorze określanym przy pomocy symbolu z palety barw RAL np RAL 8017 to brąz połysk. Takie kolory jednolite występują w dwóch wersjach - tańszej - połysk i nieco droższej - matowej. Od jakiegoś czasu mamy w ofercie również blachy PREMIUM czyli ocynkowane i powlekane jednak nie jednolitym kolorem a wzorem imitującym do złudzenia drewno o strukturze złoty dąb lub orzech. Garaże blaszane wykonane z tyc ostatnich cieszą sie ostatnio największą popularnością. Wszystkie blachy kupujemy w hucie w formie płaskiej - nawinięte na walce i dopiero na miejscu przepuszczamy ją przez maszyny trapezujące i tniemy na arkusze o odpowiedniej długości. Tak ustawiony proces produkcji zapewnia nam pełną kontrolę nad jakością finalnego produktu, a Państwu gwarancję otrzymania wytrzymałego i estetycznego garażu

 

Od ubiegłego roku mamy w naszej ofercie tzy rodzaje blach stosowanych na garaż. Pierwszą z nich jest ta o symbolu T7 czyli przetłaczana w trapez o podstawie 34mm i wysokości 7mm, - to budulec na ściany naszych blaszaków.
Drugi typ blachy T14 stosujemy na dachy tutaj podstawy trapezu to 26mm dolna i 34mm górna a wysokość przetłoczeń to 14 mm. Ostatni najczęściej wybierany w wypadku blach premium to poziomy szeroki panel -czyli blacha o przetłoczeniach co 18 cm  w układzie poziomym - tą stosujemy jedynie do bram uchylnych  typowych wymiarach 3x2.

blacha na garaż blaszanyZdjęcie po prawej przedstawia klasyczny - nie używany już przez nas sposób usztwniania blachy - przetłoczenia co 8 cm. Pomimo używania grubszych niż obecnie blach ten sposób trapezowania nie gwarantował osiąganej obecnie sztywności arkuszy. Problemem były ośmio centymetrowe przerwy na których blacha często ulegała zgięciom i załamaniom. Na metrowym odcinku wychodziło zaledwie 10 takich trapezów przez co sztywność całości była ograniczona.

blacha na garaże blaszane

Po lewej widać przykład obecnie używanych blach na garaż. Przetłoczenia są symetryczne i następują bez przerw jedno po drugim dzięki czemu na odcinku szerokości 1 metra uzyskujemy 30 przetłoczeń co powoduje niebagatelny wzrost sztywności ścian blaszanych.

powiązane artykuły:Zadzwon/napisz teraz:

tel. 693 029 453

tel. 604 497 028

biuro@blaszaki.pl

Nowość !!! Szeroki Panel

Garaże z szerokim
panelem na bramach

garaze-blaszane-drewnopodobne-szeroki-panel

Garaże blaszane ORZECH brama
z poziomym szerokim trapezem.

 

garaz-blaszak-4x6-imitacja-drewna

Garaże blaszane Złoty Dąb brama
z poziomym panelem i drzwiczki.

 

garaz-blaszak-4x5-grafit-poziomy-trapez-na-bramie

Garaże blaszane kolorowe 4x6  
 poziomy szeroki trapez bram.

 

garaze-blaszane-6x5-dwuspadowe-dwustanowiskowe

Garaże blaszane BRĄZ, uchylne 
bramy - szeroki panel w poziomie.

Nasz obszar działania wraz z regionalnymi numerami telefonów

Transport i montaz gratis
Początek strony