• NAJWYŻSZA JAKOŚĆ W NAJNIŻSZEJ CENIE
  • TYLKO U NAS TRANSPORT I MONTAŻ GRATIS!
  • W DOWOLNYM WYMIARZE
  • TYLKO U NAS W STANDARDZIE KONSTRUKCJA DACHOWA WZMACNIANA PROFILEM ZAMKNIĘTYM

Zdecydowanie najszybciej garaż blaszak zamawia się telefonicznie – w trakcie krótkiej rozmowy z konsultantem można dokładnie określić wymagania co do konstrukcji oraz rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące postawienia blaszaka. Telefonicznie określana jest również cena jeśli garaż ma być niestandardowy i jego cena nie figuruje w Internecie, a także koszt transportu i jego termin, które zależą od lokalizacji. Podczas jednej rozmowy telefonicznej jesteśmy w stanie doprecyzować jaki garaż chcą państwo zamówić – a zmiennych wpływających na ceny garażu blaszanego jest wiele:
- wymiary garażu długość szerokość i wysokość
- rodzaj blachy na garaż - kolor i faktura blachy mogą mieć wpływ na cenę
- typ i wymiar bramy garażowej – brama dwuskrzydłowa lub uchylna
- jak brama garażowa ma być usytuowana  
- rodzaj dachu – dwuspadowy czy jednospadowy, a jeśli jednospadowy to na który bok blaszaka ma być skierowany spad
- opcje typu: dodatkowe drzwi wejściowe i ich orientacja, otwory okienne, kolorowe nity, konstrukcja w całości z profilu zamkniętego
- lokalizacja dostawy i montażu.
Ustalanie powyższych cech garażu blaszanego drogą mailową zajmuje najczęściej kilka dni, a i tak musi zakończyć się kontaktem telefonicznym gdyż każde zamówienie na garaż blaszany potwierdzamy telefonicznie. Również wyłącznie telefonicznie informujemy o terminie montażu zamówionych przez Państwa garaży.

 

Skorzystaj z formularza kontaktowego by zamówić garaż blaszany

Możliwości przygotowania podłoża pod garaże blaszane opisane są już w artykule Mądry Polak przed szkodą – jak umocować garaż blaszany,  jednak często powtarzającym pytaniem jest to na jaką głębokość powinno się wylać stopy betonowe / fundament pod garaż blaszak.
Nie ma jednej dobrej odpowiedzi – najlepiej w tej kwestii poradzić się znajomego budowlańca lub sąsiada który garaż blaszany ma już u siebie. Wynika to z faktu odmiennych warunków gruntowych, wodnych, a także różnych głębokości przemarzania gruntu w różnych częściach Polski.  
Co do zasady stopy pod garaż blaszany powinny być wykonane na głębokość poniżej strefy przemarzania dla gruntów zawierających więcej niż 10% cząstek mniejszych niż 0.02mm – są to np. iły i gliny w centralnej Polsce i dla nich głębokość powinna wynosić min 1m.
 W wypadku gruntów takich jak np. piaski wystarczy już głębokość 0.5m.
Poniższa mapka obrazuje właśnie strefy przemarzania gruntu na terenie Polski.
Jak widać głębokość przemarzania jest największa na krańcach północnych i południowych Polski a więc województwa warmińsko – mazurskie, podlaskie, podkarpackie i małopolskie oraz częściowo województwo świętokrzyskie – a dokładniej same Kielce i tu betonowe słupy pod garaże blaszane należy wylewać najgłębiej.
Teoretycznie nieco łatwiejsze zadanie jeśli idzie o podłoże pod garaż blaszany powinni mieć mieszkańcy województw: lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie,  kujawsko-pomorskie, łódzkie i lubelskie - jednak zawsze zanim zabierzemy się do mieszania betonu musimy sprawdzić nasze lokalne warunki gruntowe.

Sposoby przygotowania podłoża pod garaż blaszany.

Nasza firma produkuje bramy garażowe dwóch rodzajów:
- bramy dwuskrzydłowe – otwierane na boki
- bramy uchylne – czyli jednoskrzydłowe otwierane do góry
W wypadku typowych bram dwuskrzydłowych uzyskujemy światło wjazdu wysokości 2m i szerokości 2.9m
Natomiast typowe bramy uchylne dają nam po otwarciu światło wjazdu wysokości 1.9m i szerokości 2.75m
Różnica wynika z faktu iż skrzydło bramy uchylnej chowa się w otworze bramy zabierając 10 cm wysokości na wjeździe, natomiast 15 cm mniej szerokości wynika z faktu iż słupki boczne bram uchylnych są odpowiednio szersze, tak aby pomieścić i utrzymać napięte sprężyny podnoszące bramę.
Oczywiście możemy wykonać bramy wyższe i szersze w zależności od Państwa potrzeb.
Za zastosowaniem bram dwuskrzydłowych przemawiają głównie względy ekonomiczne – jest to tanie proste i niezawodne rozwiązanie wliczone w cenę typowego garażu blaszanego.
Uchylne bramy garażowe to płatna opcja ale niezwykle wygodna – w zimie nie będą Państwo musieli odgarniać śniegu sprzed garażu aby się do niego dostać. Wystarczy lekko pociągnąć za klamkę a sprężyny uniosą całe skrzydło bramy ku górze i wsunie się ona pod sufit garażu na rolkach pracujących w zamontowanych prowadnicach.
Dodatkowym atutem jaki posiada brama uchylna jest możliwość założenia automatu.

Bramy dwuskrzydłowe wyposażamy standardowo we:
- wzmocnienia z profilu zamkniętego 30x30
- dwa estetyczne i solidne uchwyty na kłódki nowego typu jak na zdjęciu obok
- rygle na sprężynie na dole i na górze skrzydła lewego
- zamek typu tytan na duży klucz w skrzydle prawym
- uchwyt do otwierania bramy

Bramy uchylne produkowane przez naszą firmę mają w standardowym wyposażeniu:
- klamkę i zamek wkładkowy na płaski kluczyk
- dwupunktowe ryglowanie po obu stronach bramy
- całą konstrukcję wykonaną z profilu zamkniętego

W większości wytwarzanych przez nas dla Państwa garaży wysokość światła wjazdu bramy determinuje ostateczną wysokość garażu.
Ponieważ od wysokości garażu blaszaka w dużej mierze zależy wycena zamawianej konstrukcji zalecamy dokładne zmierzenie wysokości auta o ile nie jest to typowa osobówka.

 

Jakie wymiary powinien mieć garaż blaszak na auto osobowe.?

Użytkownicy aut, którzy chcą zakupić garaż blaszak często nie mają sprecyzowanych wymagań odnośnie tego jakie mają być wymiary blaszaka.
Bardzo często pytacie Państwo nie o garaże blaszane 3x5 czy 4x6 ale po prostu o blaszak na osobówkę. W tym miejscu wato zadać sobie pytanie jakie są typowe wymiary takiej „osobówki” – najczęściej będzie to długość ok. 4.7m oraz szerokość mierzona z lusterkami do 2.1m.

Na otwarcie drzwi i swobodne wysiadanie z auta należy jeszcze zostawić do 80 cm. Podsumowując minimalna przestrzeń aby w miarę wygodnie zaparkować i wysiąść z przeciętnego auta to 3m x 5m i taki właśnie wymiar garażu blaszanego przyjmuje się za typowy. Wysokość auta z otwartą klapą bagażnika lub silnika najczęściej nie przekroczy 1.9m,  dlatego też oraz dla wygody użytkowników za typową wysokość światła wjazdu przyjmuje się 2m. Aby uzyskać te 2m wysokości wjazdu do garażu w bramie dwuskrzydłowej, wysokość frontu konstrukcji musi wynosić min. 2.15m. Typowy garaż blaszany 3m x 5m charakteryzuje się też dachem jednospadowym na tył o nachyleniu 5%. Oznacza to tyle, że na każdy metr długości garażu dach będzie obniżał się o 5cm, tak więc tył typowego garażu będzie miał wysokość 1.9m.


Właściciele samochodów większych typu kombi, SUV, terenowe powinni zatem zawsze upewnić się czy typowy garaż blaszak wystarczy do zaparkowania ich maszyn. Jeśli nie, to żaden problem nasza firma wykonuje garaże blaszaki w dowolnych rozmiarach na życzenie klientów. Co więcej poszerzenie garażu oraz wydłużenie o 1 metr traktujemy wciąż jako wymiar standardowy, czego dowodzi niska cena i jednakowo szybki czas realizacji zamówienia na taki powiększony garaż blaszak. Warto jeszcze nadmienić, że jeśli chcą Państwo garaż blaszany podwójny na dwa samochody to podstawowe wymiary takiej konstrukcji to 6m x 5m – czyli zestawienie dwóch typowych blaszaków bokami.
Garaże blaszaki 6x5 standardowo nie mają wewnątrz ścianki działowej, a w zamian montujemy kratownicę biegnąca pod dachem dl wzmocnienia konstrukcji.

Przykładowe garaże blaszane znajdują się w naszej galerii

Blacha – nie tylko grubość się liczy.

Na pewno zwróciliście uwagę na to, że garaże blaszane różnych producentów na pierwszy rzut oka różnią się strukturą blachy którą są poszyte.

Standardowym tworzywem na krycie ścian i dachów blaszaków jest blacha ocynkowana ogniowo lub powlekana kolorem z palety ral. Ta powlekana też jest ocynkowana ale to już inny temat na kolejny artykuł. Wypukłą strukturę blachy uzyskuje się poprzez trapzowanie. W procesie tym płaska blacha z huty rozwijana jest z walca i przetwarzana na arkusze z przetłoczeniami w kształcie trapezu – stąd nazwa. Niektórzy producenci garaży trapezują blachę sami inni kupują ją u producentów blachy. Z punktu widzenia użytkownika garażu to bez znaczenia kto i gdzie, istotne jest jak strapezowano blachę na jego garaż. Należy zdawać sobie sprawę, że nie chodzi tutaj o względy estetyczne (przynajmniej nie tylko) – sposób trapezowania – kształt i rozmiar trapezu decyduje o sztywności blachy a więc o solidności całej konstrukcji.

Zadzwon/napisz teraz:

Nowość !!! Szeroki Panel

Garaże z szerokim
panelem na bramach

garaze-blaszane-drewnopodobne-szeroki-panel

Garaże blaszane ORZECH brama
z poziomym szerokim trapezem.

 

garaz-blaszak-4x6-imitacja-drewna

Garaże blaszane Złoty Dąb brama
z poziomym panelem i drzwiczki.

 

garaz-blaszak-4x5-grafit-poziomy-trapez-na-bramie

Garaże blaszane kolorowe 4x6  
 poziomy szeroki trapez bram.

 

garaze-blaszane-6x5-dwuspadowe-dwustanowiskowe

Garaże blaszane BRĄZ, uchylne 
bramy - szeroki panel w poziomie.

Nasz obszar działania wraz z regionalnymi numerami telefonów

Transport i montaz gratis
Początek strony